• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Rovaniemi – miasto w Laponii

Rovaniemi to miasto, które kojarzyć należy z dwiema rzeczami: brodatym panem przynoszącym dzieciom prezenty i północnym kołem podbiegunowym.


Rovaniemi to miasto, które kojarzyć należy z dwiema rzeczami: brodatym panem przynoszącym dzieciom prezenty i północnym kołem podbiegunowym.

Rovaniemi leży w północnej Finlandii, u ujścia rzeki Ounas do Kemi. Właśnie w okolicy tego miasta, na szosie z Rovaniemi do Sodankylä zaznaczono białą linię oznaczającą Lapapiiri – północne koło podbiegunowe. Jest to jedyny taki ślad w Finlandii!

Co do postaci Świętego Mikołaja, to władze miasta podtrzymują legendę, że to właśnie z tej części świata wyruszają zaprzężone w renifery i obładowane prezentami sanie. W 1985 roku, specjalnie dla turystów, stworzona została „wioska św. Mikołaja” z urzędem pocztowym, do którego dochodzą listy wysłane przez dzieci w okolicach świąt Bożego Narodzenia (kod pocztowy: FIN-96930 Napapiiri). Miano „wioski św. Mikołaja” to nie tylko zaszczyt, ale też świetna reklama dla miasta i opłacalny biznes, dlatego niektórzy utrzymują, że św. Mikołaj mieszka w innej części Laponii – na granicy fińsko-rosyjskiej, w parku narodowym Urho Kekkonena, na wzgórzu Koevatunturi około 200 km na północ od Rovaniemi (kod pocztowy FIN-99999).

Źródło: www.wikipedia.pl

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Serwisy | Rejestracja

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u