• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Wstąp do Doliny Muminków

Amerykanie mają swój Disneyland, a Finowie – Muumimaailme, czyli krainę poświęconą Muminkom – sympatycznym, pastelowym i brzuchatym stworkom wykreowanym przez Jonsson Tove.


Kraina Muminków znajduje się na fińskiej wyspie Kailo, na którą można się dostać, pieszo długim mostem lub minikolejką z miejscowości Naantali. Na miejscu zwiedzający otrzyma angielskojęzyczny egzemplarz muminkowej gazety oraz plan wyspy i harmonogram występów, podczas których bohaterowie bajki śpiewem i tańcem umilać będą czas.


 W Dolinie Muminków momentów na wydawanie pieniędzy będzie wiele. I tak na przykład na poczcie można wypuścić w świat kartkę ze znaczkiem przedstawiającym ulubionego bohatera i unikatowym, okolicznościowym stemplem. Ponadto po całej wyspie rozsiane są kawiarenki, bufety, stragany, a na samym końcu znajduje się ogromny pasaż handlowy. Miejsca te kuszą, aby nabyć koszulkami, maskotkami lub przynajmniej breloczkami.


Jak to w takich bajkowych miejscach bywa, tak i w Muumimaailme można spotkać wszystkich bohaterów bajki. Po Dolinie przechadza się Mamusia Muminka z nieodłączną torebeczką i zachęca do rozgoszczenia się w błękitnym domku z charakterystyczną wieżyczką. Tajemniczy i niestrudzony Włóczykij tylko czeka, aby go zagadnąć o drogę. A Mała Mi, jak zwykle wścibska i niesforna, tylko czeka, aby spłatać komuś psikusa. Czy i z nami jej się uda?

 

Świat Muminków jest otwarty od 7 czerwca (początek fińskich wakacji) do 24 sierpnia, bilet 16 euro, dzieci do lat 3 gratis.

 

Źródło: www.turystyka.gazeta.pl

 

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Serwisy | Rejestracja

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u